Slavnostně otevíráme!

21. května 2024

Co se děje v muzeu, Výstavy
Pozvánka na slavnostní otevření Muzea map Zlín

Po pilných přípravách se naše muzeum oficiálně stane novou institucí působící v českém muzejním světě. Těšit se můžete na zajímavosti z historie kartografie, vzácné barokní mapy i zábavné interaktivní prvky.

V úterý 28. 5. 2024 v 10:00 proběhne otevření Muzea map ve Zlíně. Toto datum je významné tím, že přesně před šesti lety se otevřelo i první Slovenské muzeum map, což je starší sestřička našeho muzea.

Můžete se těšit na slavnostní ceremoniál, který proběhne za přítomnosti zajímavých hostů působících nejen v oboru kartografie. Jakmile dojde k přestřižení pásky, budou mít zájemci možnost projít si prostor muzea a obdivovat historii i současnost mapování nebo překrásné detaily starých map.

Pozvánka na slavnostní otevření Muzea map Zlín

Návštěvníky kromě poutavých exponátů dozajista nadchne také virtuální pískový model. Mohou si na něm vytvořit vlastní krajinu a následně pozorovat, jak se mění čáry vrstevnic i barevné zobrazení této krajiny.

Připravili jsme si pro všechny rovněž malé překvapení — v tento slavnostní den bude vstupné do muzea zdarma. Pokud by nás však někdo z vás přeci jen rád podpořil, bude možné přispět do muzejní kasičky dobrovolnou částkou.

Těšíme se na Vás

Spolupracujeme